Mulțumesc pentru încrederea acordată prin realegerea mea ca deputat în Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului și pentru alegerea în Adunarea Națională Bisericească.
Primesc această responsabilitate având convingerea că parteneriatul dintre instituțiile publice și Biserică trebuie să rămână unul puternic, în sprijinul comunităților, al patrimoniului și al valorilor care ne definesc.
Le transmit întreaga mea apreciere Înaltpreasfințitului Părinte Calinic Argeșeanul și tuturor slujitorilor Bisericii pentru contribuția pe care o au la păstrarea identității spirituale și culturale a Argeșului.
Dumnezeu să binecuvânteze Argeșul și pe toți cei care lucrează pentru binele comunității!



