România este pe mâini bune atunci când femeile au curajul să își asume responsabilități și să transforme proiectele în rezultate. O felicit din toată inima pe Simona Bucura Oprescu pentru reconfirmarea în funcția de președinte a Organizației Femeilor Social-Democrate. Este o recunoaștere firească a muncii, seriozității și rezultatelor sale, atât în activitatea politică, cât și în cea guvernamentală, unde reformele din domeniul muncii și al pensiilor au avut un impact major pentru milioane de români.
O felicit și pe Făcăleaţă Ioana pentru alegerea în funcția de secretar general adjunct pentru comunicare al OFSD. Este o confirmare a unei echipe puternice și a valorii pe care femeile din PSD Arges o aduc în politica românească. Am susținut întotdeauna implicarea femeilor în administrație și în politică. Ele aduc echilibru, responsabilitate, empatie și o perspectivă care completează orice echipă.
Faptul că Argeșul are astăzi președintele Organizației Femeilor Social-Democrate și secretarul general pentru comunicare este un motiv de mândrie pentru organizația noastră și demonstrează că PSD Argeș rămâne una dintre cele mai puternice organizații din România.
Felicitări! Sunt convins că veți continua să demonstrați că România este, într-adevăr, pe mâini bune!
Galerie FOTO AICI.



